26 września 2020 roku o tym "Co matematyk wie prawie na pewno" w ramach zajęć online MiNi Akademii w Pruszkowie

W sobotę 26 wrzesnia 2020 roku zapraszamy na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Tym razem spotkamy się platformie Zoom a potem wykład znajdziecie na naszym kanale You Tube MiNi Akademii, jak zwykle o godzinie 10.00 . Zapraszamy na transmisję wykładu dr Krzysztofa Brysia Co matematyk wie prawie na pewno, czyli o weryfikacji hipotez statystycznych słów kilka .
Podczas wykładu poszukamy wspólnie odpowiedzi na następujące pytania: Na czym polega weryfikacja hipotez statystycznych? Co to są testy istotności? Jak weryfikuje się hipotezy statystyczne za ich pomocą? Jak w praktyce można wykorzystać otrzymane wyniki ?.

Po wykładzie o godzinie 11.15, zapraszamy tradycyjnie na 90-minutowe warsztaty, podczas których będzie można samodzielnie zmierzyć się z zadaniami tekstowymi wymuszającymi postawienie odpowiednich hipotez statystycznych, ich weryfikację oraz interpretację wyników. Warsztaty odbęda sie na platformie Zoom.

Na wykład wstęp wolny.
Wykład będzie ogólnodostępny, a na warsztaty, z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy. < strong> Na zajęcia można się zapisac do dnia 25 września do godziny 20.00. Pierwszeństwo mają uczniowie szkół pruszkowskich.

Link do warsztatów roześlemy mailem do wszystkich zapisanych w sobotę 26 wrzesnia około godziny 9.00.