Ciągi w matematyce (10.04.2021 od godziny 10:00) + KONKURS

Szanowni Państwo,

10 kwietnia 2021 r. o godz. 10.00 Pan Michał Zwierzyński wygłosi wykład Ciągi w matematyce. . Na wykładzie oraz na warsztatach poznany podstawowe i zaawansowane własności ciągów matematycznych, w tym przede wszystkich ciągów arytmetycznych oraz geometrycznych. Odpowiemy dosyć elementarnie (i geometryczie!) m.in. na pytanie: "Czy nieskończona suma dodatnich liczb może być skończona?". Po warsztatach odbędzie się Konkurs z nagrodami (informacje poniżej).

Na warsztaty zapisy do godziny 23.00 w piątek 9 kwietnia 2021 r.

Link do wykładu zostanie opublikowany w piątek 10 kwietnia, a link do warsztatów rozesłany w dniu zajęć około godziny 9.00 do wszystkich zainteresowanych uczestników.

Nowość! Konkurs z nagrodami

By wziąć udział w MiNI Konkursie Matematycznym PW należy być uczestnikiem warsztatów oraz zarejestrować się na stronie Konkursu MiNI PW wraz z podaniem m.in. nr. PESEL, adresu zamieszkania (dla potrzeb organizacji wysłania nagród) oraz szkoły do której się uczęszcza. W sobotę 10 IV 2021 w zakładce "Promocje" pojawi się link do odpowiedniego konkursu z zajęć dotyczących ciągów (polecamy uważać i dopytywać się o wszystko co niezrozumiałe podczas warsztatów!). Konkurs będzie trwał max. 45 minut oraz będzie polegał na rozwiązaniu kilku zadań wielokrotnego wyboru. Dla najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody (np. gry planszowe, klocki LEGO).